, ,

Odkryto WODĘ w innej galaktyce [FILM]

Awatar Astroholik

Odkrycie śladów wody i tlenku węgla w galaktyce SPT0311-58 jest istotne z kilku powodów. Po pierwsze, woda jest niezbędna do powstawania życia. Choć nie wiemy, czy w galaktyce SPT0311-58 istnieją warunki sprzyjające powstawaniu życia, to odkrycie wody sugeruje, że na pewno jest ona możliwa w bardzo odległych zakątkach Wszechświata.

 

Ponadto, wykrycie wody w galaktyce SPT0311-58 umożliwia naukowcom lepsze zrozumienie, w jaki sposób powstają galaktyki i gwiazdy w Wszechświecie. Galaktyka SPT0311-58 została zaobserwowana w bardzo wczesnym stadium swojego rozwoju, dzięki czemu naukowcom udało się zdobyć unikalne informacje na temat procesów zachodzących w jej wnętrzu.

Kolejnym ważnym powodem jest to, że odkrycie to pozwala nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób woda powstaje w kosmosie. Do tej pory naukowcy uważali, że woda w Wszechświecie powstaje głównie z połączenia protonów i neutronów, ale badania nad galaktyką SPT0311-58 sugerują, że może być ona tworzona w wyniku innych procesów, na których bliżej nam się przyjrzeć.

 

Awatar Astroholik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *