,

Co się stanie z człowiekiem bez skafandra w kosmosie? [FILM]

Awatar Astroholik

Człowiek w kosmosie bez skafandra nie mógłby przeżyć długo. W przestrzeni kosmicznej panują warunki, które są bardzo trudne dla ludzkiego organizmu.

 

 

 

W braku skafandra człowiek zostałby narażony na bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego, które jest bardzo szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Ponadto, w przestrzeni kosmicznej panują bardzo niskie temperatury, które mogłyby spowodować szybkie wychłodzenie ciała człowieka.

Jedną z największych zagrożeń dla człowieka bez skafandra w kosmosie jest brak tlenu. W przestrzeni kosmicznej nie ma atmosfery, która mogłaby zapewnić człowiekowi tlen. Bez tlenu organizm człowieka nie byłby w stanie prawidłowo funkcjonować i człowiek szybko by umarł.

Innym zagrożeniem dla człowieka bez skafandra w kosmosie jest brak ciśnienia. W przestrzeni kosmicznej panuje bardzo niskie ciśnienie, co oznacza, że ciało człowieka byłoby wystawione na działanie różnicy ciśnień.

 

Podsumowując, człowiek bez skafandra w kosmosie nie mógłby przeżyć długo. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, dlatego też wszystkie misje kosmiczne wymagają od astronautów noszenia specjalistycznego skafandra, który chroni ich przed niekorzystnymi warunkami panującymi w przestrzeni kosmicznej.

 

 

Fot. Pexels 

Awatar Astroholik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *