, ,

Ciemne Gwiazdy: czy je WYKRYTO? [FILM]

ciemne
Awatar Astroholik

W fascynującym świecie astronomii, trójka wybitnych astrofizyków dokonała odkrycia, które może przewrócić nasze dotychczasowe rozumienie kosmosu. Ich badania, opublikowane w Proceedings of the National Academy of Sciences, rzucają nowe światło na tajemnicze obiekty znanie jako „ciemne gwiazdy”. To odkrycie, dokonane przy pomocy Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, może być przełomem w naszym zrozumieniu ciemnej materii, jednej z najbardziej enigmatycznych substancji we wszechświecie.

 

 

Ciemne Gwiazdy – Tajemnicze Obiekty Kosmosu

Ciemne gwiazdy stanowią enigmatyczną klasę obiektów niebieskich, które różnią się od typowych gwiazd, takich jak nasze Słońce. Główną różnicą jest ich źródło energii. Podczas gdy nasza gwiazda jest napędzana poprzez fuzję jądrową, ciemne gwiazdy wydają się być zasilane przez tajemniczą ciemną materię. Ta teoria pojawiła się już w 2007 roku i to właśnie ona stała się kluczową koncepcją badawczą, która doprowadziła do opisania niezwykłych obiektów przez naukowców z University of Texas w Austin.

Odkrycie Dzięki Kosmicznemu Teleskopowi Jamesa Webba

Badacze wykorzystali Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba do prowadzenia zaawansowanych obserwacji kosmicznych. Efektem tych badań było znalezienie trzech potencjalnych kandydatów na ciemne gwiazdy: JADES-GS-z11, z12 i z13-0. Na pierwszy rzut oka mogą one wydawać się jednymi z najstarszych galaktyk we wszechświecie, ale naukowcy uważają, że ich skład może wskazywać na coś zupełnie innego.

 

Skład Ciemnych Gwiazd

Ciemne gwiazdy, zgodnie z teorią, są zbudowane głównie z wodoru i helu, ale to właśnie ciemna materia ma odgrywać kluczową rolę w ich istnieniu. Istnienie tych obiektów sugeruje, że ciemna materia nie jest jedynie abstrakcyjną koncepcją, ale rzeczywistym składnikiem kosmosu, który napędza i tworzy niezwykłe struktury.

Awatar Astroholik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *